Samtec Inc. ZW-12-14-L-D-1200-115
Part No.:
ZW-12-14-L-D-1200-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-14-L-D-1200-115 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
1.200" (30.480mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)