Samtec Inc. ZW-12-14-L-D-1110-090-LL
Part No.:
ZW-12-14-L-D-1110-090-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-14-L-D-1110-090-LL Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
1.110" (28.194mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)