Samtec Inc. ZW-12-14-L-D-1025-205
Part No.:
ZW-12-14-L-D-1025-205
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-14-L-D-1025-205 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
1.025" (26.035mm)
Length - Tail:
0.205" (5.207mm)