Samtec Inc. ZW-12-14-G-D-982-224
Part No.:
ZW-12-14-G-D-982-224
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-14-G-D-982-224 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.224" (5.690mm)
Length - Stack Height:
0.982" (24.943mm)
Length - Tail:
0.224" (5.690mm)