Samtec Inc. ZW-12-14-G-D-940-245
Part No.:
ZW-12-14-G-D-940-245
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-14-G-D-940-245 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.940" (23.876mm)
Length - Tail:
0.245" (6.223mm)