Samtec Inc. ZW-12-13-S-S-475-380
Part No.:
ZW-12-13-S-S-475-380
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Shipping
ZW-12-13-S-S-475-380 Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height:
0.475" (12.065mm)
Length - Tail:
0.380" (9.652mm)