Samtec Inc. ZW-12-13-G-D-800-300
Part No.:
ZW-12-13-G-D-800-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-13-G-D-800-300 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.300" (7.620mm)