Samtec Inc. ZW-12-13-G-D-610-240
Part No.:
ZW-12-13-G-D-610-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-13-G-D-610-240 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.610" (15.494mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)