Samtec Inc. ZW-12-13-G-D-437-250
Part No.:
ZW-12-13-G-D-437-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-13-G-D-437-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.543" (13.792mm)
Length - Stack Height:
0.437" (11.100mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)