Samtec Inc. ZW-12-12-L-D-649-150
Part No.:
ZW-12-12-L-D-649-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-12-L-D-649-150 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.231" (5.867mm)
Length - Stack Height:
0.649" (16.485mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)