Samtec Inc. ZW-12-12-G-D-683-090
Part No.:
ZW-12-12-G-D-683-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-12-G-D-683-090 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.257" (6.528mm)
Length - Stack Height:
0.683" (17.348mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)