Samtec Inc. ZW-12-12-G-D-660-140
Part No.:
ZW-12-12-G-D-660-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-12-G-D-660-140 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.660" (16.764mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)