Samtec Inc. ZW-12-12-G-D-630-160
Part No.:
ZW-12-12-G-D-630-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-12-G-D-630-160 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.630" (16.002mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)