Samtec Inc. ZW-12-12-G-D-585-222
Part No.:
ZW-12-12-G-D-585-222
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-12-G-D-585-222 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.223" (5.664mm)
Length - Stack Height:
0.585" (14.859mm)
Length - Tail:
0.222" (5.638mm)