Samtec Inc. ZW-12-12-G-D-410-420
Part No.:
ZW-12-12-G-D-410-420
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-12-G-D-410-420 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)
Length - Tail:
0.420" (10.668mm)