Samtec Inc. ZW-12-12-G-D-310-360
Part No.:
ZW-12-12-G-D-310-360
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-12-G-D-310-360 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.360" (9.144mm)