Samtec Inc. ZW-12-12-G-D-280-375
Part No.:
ZW-12-12-G-D-280-375
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-12-G-D-280-375 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)
Length - Tail:
0.375" (9.525mm)