Samtec Inc. ZW-12-11-L-D-665-065
Part No.:
ZW-12-11-L-D-665-065
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-11-L-D-665-065 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.065" (1.651mm)