Samtec Inc. ZW-12-11-L-D-660-100
Part No.:
ZW-12-11-L-D-660-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-11-L-D-660-100 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.660" (16.764mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)