Samtec Inc. ZW-12-11-L-D-565-130-014
Part No.:
ZW-12-11-L-D-565-130-014
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-11-L-D-565-130-014 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.565" (14.351mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)