Samtec Inc. ZW-12-11-L-D-529-126
Part No.:
ZW-12-11-L-D-529-126
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-11-L-D-529-126 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height:
0.529" (13.436mm)
Length - Tail:
0.126" (3.200mm)