Samtec Inc. ZW-12-11-G-D-600-220
Part No.:
ZW-12-11-G-D-600-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-11-G-D-600-220 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)