Samtec Inc. ZW-12-11-G-D-550-250
Part No.:
ZW-12-11-G-D-550-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-11-G-D-550-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.550" (13.970mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)