Samtec Inc. ZW-12-11-G-D-540-140
Part No.:
ZW-12-11-G-D-540-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-11-G-D-540-140 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.540" (13.716mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)