Samtec Inc. ZW-12-11-G-D-525-300
Part No.:
ZW-12-11-G-D-525-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-11-G-D-525-300 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.525" (13.335mm)
Length - Tail:
0.300" (7.620mm)