Samtec Inc. ZW-12-11-G-D-433-180
Part No.:
ZW-12-11-G-D-433-180
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-11-G-D-433-180 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.317" (8.052mm)
Length - Stack Height:
0.433" (11.000mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)