Samtec Inc. ZW-12-10-L-D-538-110-LL
Part No.:
ZW-12-10-L-D-538-110-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-10-L-D-538-110-LL Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.182" (4.623mm)
Length - Stack Height:
0.538" (13.665mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)