Samtec Inc. ZW-12-10-L-D-470-250
Part No.:
ZW-12-10-L-D-470-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-10-L-D-470-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.470" (11.938mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)