Samtec Inc. ZW-12-10-L-D-425-120
Part No.:
ZW-12-10-L-D-425-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-10-L-D-425-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height:
0.425" (10.800mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)