Samtec Inc. ZW-12-10-L-D-410-150
Part No.:
ZW-12-10-L-D-410-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-10-L-D-410-150 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)