Samtec Inc. ZW-12-09-G-D-490-117
Part No.:
ZW-12-09-G-D-490-117
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-09-G-D-490-117 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height:
0.490" (12.446mm)
Length - Tail:
0.117" (2.972mm)