Samtec Inc. ZW-12-09-G-D-436-158
Part No.:
ZW-12-09-G-D-436-158
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-09-G-D-436-158 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.136" (3.454mm)
Length - Stack Height:
0.436" (11.074mm)
Length - Tail:
0.158" (4.013mm)