Samtec Inc. ZW-12-09-G-D-315-236
Part No.:
ZW-12-09-G-D-315-236
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-09-G-D-315-236 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.236" (5.994mm)