Samtec Inc. ZW-12-08-G-D-220-190
Part No.:
ZW-12-08-G-D-220-190
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-08-G-D-220-190 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.588mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)