Samtec Inc. ZW-12-07-S-D-230-125
Part No.:
ZW-12-07-S-D-230-125
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-07-S-D-230-125 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)