Samtec Inc. ZW-11-20-L-D-790-230
Part No.:
ZW-11-20-L-D-790-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-20-L-D-790-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.790" (20.066mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)