Samtec Inc. ZW-11-19-G-D-850-150
Part No.:
ZW-11-19-G-D-850-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-19-G-D-850-150 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.850" (21.590mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)