Samtec Inc. ZW-11-19-G-D-800-420
Part No.:
ZW-11-19-G-D-800-420
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-19-G-D-800-420 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.420" (10.668mm)