Samtec Inc. ZW-11-14-L-D-990-145
Part No.:
ZW-11-14-L-D-990-145
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-14-L-D-990-145 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height:
0.990" (25.146mm)
Length - Tail:
0.145" (3.683mm)