Samtec Inc. ZW-11-14-G-D-975-220
Part No.:
ZW-11-14-G-D-975-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-14-G-D-975-220 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.975" (24.765mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)