Samtec Inc. ZW-11-14-G-D-870-310
Part No.:
ZW-11-14-G-D-870-310
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-14-G-D-870-310 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.870" (22.098mm)
Length - Tail:
0.310" (7.874mm)