Samtec Inc. ZW-11-14-G-D-1040-160
Part No.:
ZW-11-14-G-D-1040-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-14-G-D-1040-160 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
1.040" (26.416mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)