Samtec Inc. ZW-11-13-G-D-750-180
Part No.:
ZW-11-13-G-D-750-180
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-13-G-D-750-180 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)