Samtec Inc. ZW-11-11-L-D-525-280
Part No.:
ZW-11-11-L-D-525-280
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-11-L-D-525-280 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.525" (13.335mm)
Length - Tail:
0.280" (7.112mm)