Samtec Inc. ZW-11-11-L-D-500-155
Part No.:
ZW-11-11-L-D-500-155
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-11-L-D-500-155 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.155" (3.937mm)