Samtec Inc. ZW-11-11-G-D-600-098
Part No.:
ZW-11-11-G-D-600-098
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-11-G-D-600-098 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.232" (5.893mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.098" (2.489mm)