Samtec Inc. ZW-11-11-G-D-462-250
Part No.:
ZW-11-11-G-D-462-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-11-G-D-462-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.218" (5.537mm)
Length - Stack Height:
0.462" (11.735mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)