Samtec Inc. ZW-11-10-G-D-450-160
Part No.:
ZW-11-10-G-D-450-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-10-G-D-450-160 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)