Samtec Inc. ZW-11-10-G-D-421-118
Part No.:
ZW-11-10-G-D-421-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-10-G-D-421-118 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.291" (7.391mm)
Length - Stack Height:
0.421" (10.693mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)