Samtec Inc. ZW-11-10-G-D-395-180
Part No.:
ZW-11-10-G-D-395-180
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-10-G-D-395-180 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)